Když v Hemojunioru sněží…

První společnou akcí v novém roce byl tradiční zimní víkend v Kořenově na oblíbené Lesní chatě. Přálo počasí, bylo hodně sněhu a všichni si to náležitě užili.

Na letošní zimní víkend přijelo celkem 16 rodin se svými dětmi, z nichž bylo 16 chlapců hemofiliků a 5 jejich sourozenců, celkem tedy 21 dětí a skoro 40 dospělých. Uvítali jsme také dvě nové rodiny – Vaněčkovi a Rosenbergovi. Setkání už poněkolikáté finančně podpořila nadace sanafriends Sanaplasma s.r.o., a tudíž mohl být dětem s hemofílií uhrazen celý pobyt, rehabilitace a kulturní program. Vzhledem k tomu, že našich pobytů se účastní i rodiny finančně slabší, byla tato podpora našemu sdružení velkou pomocí. Děkujeme!
Na celý víkend byl připraven program pro děti. Sobotní dopoledne proběhly závody na bobech, kterých se zúčastnili také maminky i tatínkové. Po závodech si děti užívaly zimních radovánek , např. stavění sněhových iglů.
Na sobotní den jsme měli zarezervovány v chatě perličkové koupele, takže děti průběžně i rehabilitovaly ve vodě. V podvečer přijel za dětmi kouzelník a připravil pro ně krásné představení a všichni přítomní byli vtaženi do kouzlení. Poté jsmě dětem rozdali medaile.
V neděli děti z Hemojunioru prožívaly krásné slunečné dopoledne díky možnosti se projet na saních se psím spřežením. O projížďku byl velký zájem a pro děti to byl úžasný zážitek, když v saních se sibiřskými psy malamuty projížděly prosluněným okolím. O víkendu si malí i velcí vyzkoušeli přilehlý svah i nedaleké běžecké stopy.
Během celého víkendu jako vždy panovala pohoda a radost ze setkání nejen mezi dětmi, ale i rodiči. Užívali jsme si krásné přírody, povídali si nejen o hemofílii. Rodiče nově registrovaných malých hemofiliků se obraceli na ty zkušenější rodiče se svými dotazy a odjížděli s pocitem, že nejsou na čerstvě stanovenou diagnózu hemofílie sami…