Zvonec a pohádky je konec. Jak probíhal tábor v Bělči

Ani léto 2017 se neobešlo bez „malého“ tábora v Bělči nad Orlicí. Rekondičního pobytu hemofiliků s rodinami se od 12. do 19. srpna zúčastnilo 13 rodin. Všichni si užili vskutku pohádkový týden.

Tématem celotáborové hry byly pohádky. Loupal se tedy perníček, nechyběla Červená Karkulka, se Sněhurkou přišlo sedm trpaslíků a další pohádkové bytosti. Děti v kostýmech Robina Hooda soutěžily celý týden, dopoledne se věnovaly také výtvarným činnostem a s rodinnými příslušníky taky nácviku aplikace krevních derivátů, v rámci edukace se pod dohledem zkušených fyzioterapeutek cvičilo – dopoledne malí, odpoledne velcí. Pro rodiče si MUDr. Vladimír Komrska se sestřičkou Veronikou Čepelákovou připravili přednášky o hemofilii.

„Malý“ tábor navštívili naši milí sponzoři ze Sanaplasmy, firmy Baxalta a také kamarádi z organizace Každý koš pomáhá, kteří ve štafetě 100×100 vybrali jako příspěvek na pobyt hemofilikům 55 tisíc korun. Všem moc děkujeme a jejich podpory si vážíme!

Atmosféru v Bělči si můžete připomenout prostřednictvím reportáže Českého rozhlasu nebo ve fotogalerii pod článkem. Více snímků najdete na Rajčeti. Těšíme se na viděnou příště a s těmi většími se uvidíme třeba na velkém táboře v Zubří…

« 1 z 4 »