Hemojunior se vrací k moři. Letí se do Řecka

Po třech letech Hemojunior obnoví tradici týdenních rekondičních pobytů pro hemofiliky s rodinami u moře. Po Chorvatsku, Bulharsku, Itálii a Černé Hoře se tentokrát letí v termínu od 3. do 10. června 2018 do Řecka.

Venku teď občas ani přes den nepřekročí teplota nulu, ale pohled na zářící slunce a modrou oblohu může svádět k myšlenkám na výlet do teplých krajin. Ačkoliv si členové Hemojunioru ještě půl roku počkají, už teď se mohou těšit na další společnou dovolenou u moře.

Po Silvii Bereňové převzala organizaci Jana Racková, které pomáhá Gábina Sršňová. Podařilo se jim ve spolupráci s cestovní kanceláří Greece Tours zařídit pobyt v letovisku Nei Pori na Olympské riviéře. Toto místo podle oficiální stránky cestovky leží „u jedné z nejkrásnějších a nejdelších písečných pláží této oblasti a díky pozvolnému vstupu do moře s jemným pískem je vhodná i pro starší osoby a děti.“ V centru města by pak v hlavní sezoně měl být pro zábavu dětí i lunapark.

Ale hemofilici do Řecka necestují jen za zábavou, během týdne budou hlavně rehabilitovat pod dohledem zkušené fyzioterapeutky Katky Vacátkové. O lékařský dozor se tentokrát postará MUDr. Daniela Janečková z naší „mateřské“ hematologie ve FN Motol.

Na krásy antického Řecka se může těšit celkem 17 hemofiliků a jeden chlapec s von Wilebrandovou chorobou, děti mají díky sponzorům pobyt u moře hrazený Hemojuniorem. Všem včetně organizátorek bychom touto cestou chtěli poděkovat a doufáme, že vše proběhne bez komplikací ke spokojenosti všech účastníků.

A co vy? Jak se těšíte na slanou vodu a písek (úplně všude)? Pokud byste chtěli více informací, pište na info@hemojunior.cz. S blížícím se termínem zájezdu na webu zveřejníme další podrobnosti.

Zatím poslední rekondiční pobyt Hemojunioru u moře si připomeňte ve fotogalerii níže. Snímky z dalších zahraničních dovolených najdete také v sekci Fotogalerie.

« 1 z 7 »