Velký projekt startuje! Identifikátory osob s poruchou srážlivosti krve

Do nového školního roku mohou vstoupit vaše děti, které trpí hemofilií či jinou poruchou krvetvorby, s praktickou pomůckou v případě vážných úrazů či nehod. Hemojunior a Český svaz hemofiliků spouští velký projekt identifikátorů osob s poruchou srážlivosti krve, které mají pomoci při kontaktu se záchranáři a lékaři urgentní medicíny.

Zdárné dokončení tohoto projektu byl jeden z hlavních cílů obou hemofilických organizací. Probíhaly dlouhé přípravy, konzultace s odborníky, semináře a jednání se pracovníky zdravotní záchranné služby, dokonce se uskutečnil rovněž seminář na půdě poslanecké sněmovny. Téma se dostalo pochopitelně i do médií.

Výsledkem snažení je sada identifikátorů obsahující čtyři položky – identifikační náramek, identifikační průkaz/kartička hemofilika, polep kartičky pojištěnce a také termotaška pro převoz krevních derivátů v autě nebo jiném dopravním prostředku.

Tyto čtyři věci umí napomoci identifikovat, že se jedná o osobu s deficitem srážlivosti krve a nasměřovat záchranu života tím správným směrem. Ku příležitosti startu velké akce chystá Hemojunior i ČSH na mezigenerační setkání v Jihlavě informační kampaň, zároveň nekončí snaha dostat informaci o identifikátorech k co nejvíce odpovědným lidem, ale hlavně k těm, kterým by nabízená sada mohla při urgentních stavech třeba i zachránit život.

Členové obou spolků – řádně platící členské příspěvky – dostanou jeden balíček identifikátorů ZDARMA (poštovné si hradí sami), nečlenové za 200 Kč + poštovné. Balíček identifikátorů obsahuje: identifikační náramek, polep průkazky pojištěnce, identifikační průkaz osoby s poruchou krevního srážení a termotašku. Identifikátory lze objednávat i jednotlivě (např. identifikační průkaz již někteří vlastní). Každý člen Českého svazu hemofiliků či Hemojunioru má nárok na jeden balíček identifikátorů zdarma. V případě ztráty vám za poplatek necháme vystavit nový identifikátor.

Pro více informací si přečtěte článek na svazovém webu. Můžete se podívat také na propagační materiály vyrobené speciálně kvůli identifikátorům. V případě dotazů kontaktuje vedení Hemojunioru na adrese info@hemojunior.cz, případně lze využít kontakt na Český svaz hemofiliků – info@hemofilici.cz.

IDENTIFIKÁTORY OBJEDNÁVEJTE ZDE

Díky spolupráci s firmou BodyID můžete využít také volitelný online zdravotní profil. Jde o službu, díky které mohou záchranáři v případě nehody zjistit prostřednictvím internetu či SMS i dodatečné informace, které se na identifikační náramek nevejdou: osobní údaje, kontakty na osoby blízké, další informace o zdravotním stavu (alergie apod.), předepsané léky či jakoukoliv jinou volitelnou informaci. Do online zdravotního profilu je možné nahrávat také dokumenty, typicky lékařské zprávy. Profil má pro použití v zahraničí také anglickou verzi. Standardní cena služby je 99 Kč/měsíc, hemofilikům nabízí BodyID 2 roky bezplatného používání. Více informací na: www.bodyid.cz, na této stránce si také můžete objednat některá vylepšení náramku se slevou.